TARİHÇE

AGK Yer Kaplamaları Ltd. 1986 yılında Türkiye’de henüz bilinmeyen KARO HALI (Modular soft flooring) ürünlerinin pazarlama ve satışını yapmak üzere kurulmuştur. Ülkemizin kapalı ekonomiden çıkmaya yeni başladığı ve iç mimaride yepyeni ürün ve kavramlara açılımın başladığı bu dönemde, Türkiye’de “KARO HALI” konseptini ilk defa tanıtarak satış ve pazarlamasında öncü ve lider konumunda bir kurum olarak günümüze kadar faaliyetini sürdürmektedir.

AGK Yer Kaplamaları'nın felsefesi “Doğru yere, doğru ürün, doğru fiyat” olmuştur. İhale şartnamesi oluşturulmasından başlayıp, doğru ihtiyacın belirlenmesi, metrajın hesaplanması, lojistik zincirin kurulması, döşenmesi ve sonrasında bakım da dahil olmak üzere, A’ dan Z’ ye; 7/24 hizmet veren, mimar ve tasarım camiasının beklentilerine cevap verebilecek şekilde organize olmuş, her sınıf ve nevi yumuşak yer kaplamalarının ithalatı ve uygulamasında uluslararası faaliyet gösteren, kendi konusunda Türkiye’nin en öne çıkan ve markalaşmış firmasıdır.

AGK Yer Kaplamaları, hemen tüm alanlara doğru ihtiyaca uygun farklı halı kaplaması tedarik edebilen bir kurum olarak konseptini kendi sınıfında en iyi ürün, en doğru bilgi ve teknik donanım ile en üstün hizmet kalitesinde sunmak olarak kurgulamış, dürüst ticaret ilkesini gerçek anlamı ile benimsemiş bir kuruluş olarak, günümüze kadar ekonominin en zor şartlarında dahi hizmet kalitesini sürdürebilmiştir.

AGK Yer Kaplamaları, Dünya’nın tartışmasız en büyük ve en geniş ürün yelpazesine sahip halı (duvardan duvara, karo halı, parça halı ve diğer yumuşak yer kaplamaları) üreticisi olan SHAW CONTRACT ile “stratejik ortaklık” prensibi içinde çalışmakta, tüm iş süreçlerini elektronik ortamda gerçekleştirmektedir. İzmir ve İstanbul’da bulunan kendi hizmet ofislerinden; günümüzün gerektirdiği çağdaş iletişim, kurum içi ve dışı eğitim, etkili ve üretken çalışma yöntemlerini kullanan personeli ve kendi bünyesinde eğitilmiş döşeme ve hizmet ekibi ile müşterilerine gerçek anlamda “kusursuz, eksiksiz mal ve hizmet” ulaştıran bir kurumdur.

1986’dan bugüne ticari başarılarla dolu geçen süreçte, kendi markalarını da çıkarmış olan AGK Yer Kaplamaları, karo halıda FLORONE CARPET TILES, Lüks Vinil Yer Kaplamaları’nda (LVT) SQR2 Vinyl Tiles, Axminster halıda GLENMORE AXMINSTER, el dokuması halıda AGK HAND TUFT, Baskı Desen Halıda SELENE, Cami Halısı’nda ŞEHRAZAT ve Çok Amaçlı, Katlanabilir ve İstiflenebilir Masa ve Sandalyelerde ise FOLD N NEST markaları ile en kaliteli ürünleri Türkiye ve dış pazarlarda prestijli projelere sunmaktadır.

AGK Yer Kaplamaları; "PROJE YÜRÜTME VE YÖNETME" anlayışına uygun ekip çalışmasını Türkiye'de ilk defa uygulayarak faaliyetlerini günümüze kadar sürdürmüş ve kendi sektörü içinde liderliğini kanıtlamış bir kurum olarak "DOĞRU"yu arayan tüm kamu, özel sektör ve yabancı kuruluşların tercihi olmaya devam etmektedir.