SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

AGK Yer Kaplamaları olarak, gezegenimizin kaynaklarının sınırlı olduğu bilinci ile, aldığımızdan daha fazlasını geri vermeye yönelik çalışmalar yapan markalar ile çalışıyor ve çevreci inovasyonları yakından takip ediyoruz. İklim değişikliğiyle sürekli olarak mücadele etmeye yönelik küresel çaba içerisinde, sunduğumuz ürünler ile pozitif bir güç olmayı hedefliyoruz. 
Stratejik ortağımız ve Dünya’nın en büyük yer kaplamaları üreticisi Shaw Contract’in 20 yılı aşkın süredir malzeme sağlığına yaptığı yatırımlar ile, karbon ayak izi düşük ürünlerini Türkiye pazarı ile buluşturarak sunduğumuz ürünleri, operasyonları ve malzemeleri optimize ediyoruz.
Shaw Contract’in patentli EcoWorx® PVC içermeyen taban teknolojisi ile Cradle to Cradle Sertifikalı® ilk zemin kaplama ürünlerini Türkiye pazarına sunarak sürdürülebilir yaklaşıma öncülük ediyoruz. Yine Shaw Contract’in EcoSolution Q100™ iplik sistemi ile %100 geri dönüştürülmüş içerikli naylon elyaf kullanılarak üretilen karo halı seçeneklerini pazara sunuyor ve malzeme sağlığına yatırım yapıyoruz.